Patarimai

Kiek sezonų baseinas yra tinkamas naudoti?

Jei baseinas yra nuolat prižiūrimas, tvarkingai valomas, tinkamai sandėliuojamas žiemą, maudantis ar šalia baseino nepaliekama aštrių daiktų, jo naudojimas pailgėja keliais sezonais.
Į baseiną lipama be papuošalų, auskarų, žiedų, akinių, laikrodžių – kiekviena smulki detalė gali pažeisti baseino dugną ar pripučiamą žiedą, taip pat būti įtraukta į filtravimo sistemą.
Visos atsargumo priemonės užtikrina įsigyto baseino ilgaamžiškumą.

Ar gali baseine plaukioti naminiai gyvūnai?

Ne. Šunys, katės ir kiti gyvūnėliai turi būti laikomi toliau nuo baseino. Baseino šonai ar pripučiamų baseinų žiedas gali būti įdrėkstas.

Kiek oro reikia pripūsti į baseino pripučiamą žiedą?

Stengtis nepripūsti per daug kietai, nenaudoti aukšto slėgio kompresorių. Žiedas turi būti pripūstas lengvai. Jei pripūsite per daug, kaitinant saulei, oras plėsis ir žiedas gali trūkti. Atkreipti dėmesį į lauko temperatūrą – esant šaltesniam orui, oras žiede slėgsis, jo sumažės. Tokiu atveju, nepūsti papildomai oro į žiedą, jei vėl laukiama orų atšilimo. Orui lauke sušilus, oro slėgis žiede padidėja ir žiedas pats užsipildo. Esant karštam orui, žiedą šiek tiek išpūsti.

Ant kokio paviršiaus statyti baseiną?

Geriausiai tinka žolė ar kitas kietas paviršius. Nestatyti ant smėlio ar ant minkšto paviršiaus. Jei baseinas stovi ant betoninio paviršiaus, netempti jo, norint perkelti į kitą vietą, nes galite subraižyti baseino dugną. Visais atvejais rekomenduojama po baseinu patiesti paklotą.

Ar galima remtis į pripučiamo baseino žiedą?

Ne. Niekam, ypač mažiems vaikams, neleiskite remtis, gultis, sėdėti ant baseino pripučiamo žiedo. Baseino sienelės taps nestabilios ir gali išsipilti vanduo.

Ar gali baseinas stovėti lauke ištisus metus?

Ne. Esant žemesnei nei nulinei temperatūrai, baseino vinilo sienelės gali sušalti ir įtrūkti. Baseiną, prieš tai visiškai išdžiovinus, reikia sandėliuoti pliusinėje temperatūroje, patalpoje, dėžėje.

Kaip prižiūrėti baseiną?

Neprižiūrimas baseinas susidėvi. Tinkamai prižiūrėkite baseiną, išlaikykite tinkamą pH lygį. Ilgą laiką neprižiūrėtas baseinas gali įplyšti ir nelauktai išlieti tūkstančius litrų vandens. Kiekvieną kartą po naudojimo, nuvalyti pripučiamą žiedą drėgna šluoste, kartą per savaitę siubliuku valyti baseino dugną bei sieneles. Po kiekvieno naudojimo, baseiną palikti filtruotis apie 3,4 valandas (ne daugiau 8 valandų), galima uždengus baseino apdangalu. Filtro siurblys išvalys vandenį mechaniškai, nuo smėlio, įkritusių vabzdžių ir kt. Tam, kad vandenyje nepradėtų veistis mikroorganizmai, neužtenka vandenį filtruoti su siurbliu, jį reikia chemiškai prižiūrėti, chloruoti ir pan. Rekomenduojama naudoti Intex valymo sistemas – chloro generatorių, chloro ir ozono generatorių arba chloro priemones. Priklausomai nuo naudojamo vandens savybių, vandens kokybei gerinti galima papildomai naudoti vandens minkštiklių ar skaidrintojų.

Kaip naudoti chloro priemones?

Jei naudojate chloro priemones vandeniui valyti, nebūkite baseine, kol priemonės visiškai neištirps vandenyje. Neperdozuokite chloro, nemeskite chloro tablečių tiesiai į baseiną. Chloro granules ar tabletes prieš tai ištirpdykite atskirame inde, tik po to pilkite į vandenį, nes joms neištirpus ir nusėdus dugne, galite pakenkti baseino sienelėms ar dugnui. Skystą chlorą pilkite tiesiai į baseiną, tačiau iškart išmaišykite po visą plotą. Nepilkite chemikalų, jei baseine yra žmonių.

Kaip valyti baseiną?

Jei norite išvalyti baseino išorę, naudokite švelnią šluostę bei silpnai veikiančias chemines priemones, geriausiai tinka švelnus muilas. Nenaudokite priemonių, turinčių abrazyvinių dalelių, skalbimo miltelių, šepečių. Stenkitės valyti kuo atsargiau, kad nešvarumai nepatektų į baseino vandenį. Baseino dugną valykite priežiūros rinkinyje esančiu siurbliuku. Dugnas turi būti lygus, be raukšlių tam, kad siurblys efektyviau ir greičiau siurbtų nuosėdas. Prie baseino sienelės pritvirtinkite skimerį šiukšlėms nuo vandens paviršiaus surinkti. Ypač rekomenduojame Deluxe valymo rinkinį ar automatinį valytuvą.

Kaip patikrinti baseino vandens kokybę?

Baseino vandens kokybei testuoti rekomenduojamas testo juostelių rinkinys. Testo juostelė yra įkišama į vandenį ir tokiu būtu nustatomas vandens pH. Šį testą reiktų atlikti kartą per savaitę arba dažniau, jei naudojate baseiną intensyviai. Rekomenduojamas pH lygis yra 7.2 – 7.8 pH. Testas parodo bendrą vandens šarmingumą, pH bei chloro konsistenciją.

Kaip ilgai gali būti nekeistas vanduo baseine?

Jei vanduo yra tinkamai prižiūrimas, išlaikoma tinkama jo cheminė sudėtis, jis nuolat filtruojamas, vanduo gali būti nekeistas visą sezoną. Nesinaudodami baseinu, laikykite jį uždengtą, pastoviai chemiškai testuodami vandens būklę, jį kelioms valandoms filtruodami siurbliu, keisdami, kai būtina, filtro kasetę.

Ar baseinui nekenkia didelis karštis?

Daugelį baseinų veikia aukšta lauko temperatūra. Intex baseinų vinilinė medžiaga turi ultravioletinių spindulių apsaugą, dėl to didelis karštis jiems nekenkia.

Per kiek laiko vanduo prisipila į baseiną?

Priklausomai nuo baseino dydžio bei vandens slėgio, baseinas prisipildo vandens nuo 2 valandų. Pildami vandenį pirmąsias minutes stebėkite, ar lygiai pasiskirsto vanduo, ar baseinas stovi ant lygaus paviršiaus.

Ar galima šokti į baseiną nuo kopėtėlių ar kitų platformų?

Ne. Kopėtėlės skirtos tik įlipti ar išlipti iš baseino. Intex baseinai nėra tokie gilūs, kad galėtumėte tinkamai panerti. Šokdami į baseiną, rizikuojate rimtai susižaloti.

Iš kokios medžiagos pagamintas baseinas?

Baseinai pagamintas iš trisluoksnės SUPER-TOUGH laminuotos medžiagos, užtikrinančios tvirtumą ir ilgaamžiškumą. Du išoriniai sluoksniai yra iš ypatingai stipraus polivinilchlorido, vidinis sluoksnis -poliesterinis tinklelis, suteikiantis papildomą sienelių apsaugą.

Ar baseino komplektacijoje yra taisymo komplektas?

Taip. Mažas skylutes ir įbrėžimus galima puikiai suklijuoti šio komplekto pagalba. Klijuojamas paviršius turi būti švarus ir sausas.

Ar vandeniui baseine pašildyti galima naudoti elektrinį vandens šildytuvą?

Taip. Ši nauja saulės šilumos technologija padidina baseino vandens temperatūrą apie 3-5C. Vanduo, prabėgdamas pro kaitinimo elementą, į baseiną grįžta sušilęs. Šildytuvas jungiamas po filtro siurblio, dėl to per jį prateka jau prafiltruotas vanduo, kuris patenka tiesiai į baseiną sušilęs.

Ar baseino karkasas negali išsiardyti?

Prieš pradėdami surinkinėti karkasinį baseiną, išlyginkite žemės paviršių. Vertikalios rėmo kojos turi tvirtai stovėti ant žemės, kad neįgrimztų ir tokiu būdu neišardytų konstrukcijos.

Ką svarbu žinoti, pildant vandeniu baseiną?

Prisipylus šiek tiek vandens į baseiną, išlyginkite visas dugno raukšles, kokybiškai jį ištiesinkite.Vėliau, pvz. valant dugną siurbliuku, raukšlės labai maišys valymui, o ir pripildžius vandens, baseino dugną sunku koreguoti, gali tekti net išpilti vandenį ir iš naujo sustatyti baseiną. Kuo geriau įtempsite ir ištiesinsite baseiną, tuo tvirčiau jis stovės.

Baseinų garantija

Intex baseinams suteikiama 12 mėnesių garantija.